O autorze

PAWEŁ RESZKA (ur. 1969 r.) jest dziennikarzem „Tygodnika Powszechnego”. W latach 2003-06 był korespondentem „Rzeczpospolitej” w Moskwie. W latach 2006-09 szef działu śledczego „Dziennika”. W „Tygodniku Powszechnym” od lutego 2013 roku, wcześniej publikował na łamach „TP” jako stały współpracownik.

Wraz z Michałem Majewskim napisał dwie książki: Daleko od Wawelu (wyd. Czerwone i Czarne, 2010) – o prezydenturze Lecha Kaczyńskiego, oraz Daleko od miłości (wyd. Czerwone i Czarne, 2011) – o premierostwie Donalda Tuska.

Autor książki Miejsce po imperium (Świat Książki, 2007).

Za teksty o katastrofie smoleńskiej, publikowane w „Tygodniku” i „Rzeczpospolitej”, otrzymał wraz z Michałem Majewskim nagrodę Grand Press 2010, a także:

 • Nagrodę im. Dariusza Fikusa (2005)
 • przyznawaną przez studentów dziennikarstwa nagrodę MediaTory w kategorii ProwokaTOR (2008)
 • nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego (2010)

Paweł Reszka / fot. archiwum prywatne

2 Komentarze

 1. Blogerka potrzebuje pomocy!!!
  Marzena Erm 25 latka zmaga się z nowotworem złośliwym układu chłonnego: Chłoniakiem Hodgkina zwanym też Ziarnica Złośliwą.
  Marzena jest wspaniałą młodą kobietę, która bardzo chce żyć: http://marzenaerm.blogspot.com/2013/05/penia.html
  Żeby tak się stało potrzebujemy zebrać na leczenie ponad 200 tyś złotych na lek: Adcetris, który nie jest refundowany przez NFZ a który jest jedyna alternatywą dla Marzeny.
  Założyliśmy dla niej stronę https://www.facebook.com/misja.RAKiJA gdzie na bieżąco zamieszczamy informację o postępach w zbiórce środków. Rozpoczęliśmy aukcje na allegro, z których całkowity dochód zasila konto Fundacji Rak’n’Roll Wygraj życie, której Marzena jest podopieczną: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=28851345
  Mamy do Was prośbę. Umieście informację o naszej akcji i o Marzenie na Waszych blogach, wyślijcie do swoich znajomych, poproście swoich czytaczy o wsparcie. Im więcej osób o nas wie tym większa szansa na szybkie uzbieranie pieniędzy na leczenie dla Marzeny. Nie zajmie Wam to dużo czasu a nam ogromnie pomoże. Blogosfera to ogromną siła i teraz jej potrzebujemy.
  Znajomi i przyjaciele Marzeny.

 2. W swojej świetnej książce Mali Bogowie opisuje Pan objawy pewnej choroby, w kwestii przyczyn proponuje przeczytać artykuł ” Co by było gdyby chleb wydawano na zasadach funkcjonujących w opiece zdrowotnej w Polsce” na stronie prostaekonomia.pl

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.